Trash the Dress – Zniszcz swoją suknię!

Trash the Dress – Zniszcz swoją suknię!

by Kamila, 21 października 2014

‘Trash the dress’, fearless bridal, czy ‘rock the frock’ jest modą w fotografii ślubnej polegającą na wykonaniu zdjęć w trakcie pomysłowego niszczenia sukni ślubnej.

Dla wielu kobiet suknia ślubna jest jednym z najdroższych zakupów towarzyszących ceremonii ślubnej i przyjęcia weselnego. Podczas jej wybierania kierują się zasadą “ta sukienka zostanie założona tylko raz więc musi być wspaniała”. Nic więc dziwnego, że wiele z nich decyduje się na zachowanie sukni na pamiątkę. Niektóre jednak pary podchodzą do sprawy niekonwencjonalnie, biorąc udział w  modzie wprost z najlepszych magazynów modowych. ‘Trash the dress’ czyli w wolnym tłumaczeniu “zniszcz swoją suknię”, polega na kreatywnym unicestwieniu sukni ślubnej przy pełnej oprawie fotograficznej.

Koncepcja zdjęć polega na skontrastowaniu delikatności, piękna Panny Młodej w dniu ślubu i całego otoczenia z unikalną sesją zdjęciową, w trakcie której niszcząc suknię wszystko może się zdarzyć. Miejsca na sesje bywają przeróżne od wysypiska śmieci, po plaże, opuszczone budynki. Samą suknię, jak można się domyślać widzimy na zdjęciach po raz ostatni.

Pomysł na sesje zdjęciowe przywędrował z Las Vegas. Pierwsze zniszczenie sukni ślubnej miało miejsce przed obiektywem Johna Michaela Coopera.

joanofarcxcopy (1)

fot.John Michael Cooper

Niektórzy upatrują w tym symbol  całkowitego zjednoczenia się z mężem, a spalenie sukni jest pewnego rodzaju manifestem, pozostawienia za sobą pewnego etapu w dotychczasowym życiu.

Efekty specjalne są jak najbardziej mile widziane, dlatego też późniejsza żmudna obróbka zdjęcia w programie graficznym (np. Adobe Photoshop) sprawia, że efekt końcowy robi piorunujące wrażenie. Osobiście nie miałam jeszcze okazji wykonać takich zdjęć. A szkoda, bo byłoby to dla mnie nie lada wyzwanie! Czekam więc na odważną pannę młodą, która będzie gotowa dokonać zniszczenia!

 

Zadzwoń!