Jakiś czas temu miałam okazję robić zdjęcia w trakcie ślubu Madzi i Grześka w Pilznie (woj. Podkarpackie). Zdjęcia w kościele nie stanowiły, najmniejszego problemu.

Wrzesień, godzina 15 duży zabytkowy kościół pięknie oświetlony kryształowymi żyrandolami. Wnętrze wręcz zapierało dech w piersiach. Problemy jeżeli można tak je nazwać rozpoczęły się na sali weselnej. O ile ona była całkiem nieźle oświetlona, tak pozostała część hotelu dosłownie skąpana była w mroku. Niewielkie źródła światła pozwalały na przemieszczanie się między jego częściami. W trakcie przyjęcia zaproponowałam świeżo upieczonym małżonkom wykonanie kilku zdjęć.

Nie przepadam za używaniem fleszy, dlatego starałam się odnaleźć najlepsze miejsce do wykonania zdjęć. Pierwszym miejscem były szerokie czerwone sofy, które oświetlone były pojedynczymi lampami. Ponieważ strop był bardzo wysoki (około 3,5 metra) i moc żarówek nie dawały super powalającego oświetlenia. Należało więc skorzystać z tego co było dostępne. Postanowiłam zaaranżować scenę z pomocą siostry bliźniaczki Panny Młodej. Efekt wyszedł piorunujący. Bardzo lubię to zdjęcie.

Panna Młoda uniosła buzię w taki sposób aby światło miękko na nią padało.

Kolejne ulubione zdjęcie z tego przyjęcia zostało wykonane na stole bilardowym. Madzia zgodziła się na nim usiąść wraz z Panem Młodym. Dzięki temu miałam okazję cyknąć dowolną ilość zdjęć.

To zdjęcie zostało poddane bardzo dokładnemu retuszowi. I nie mówię tutaj o usuwaniu niedoskonałości z twarzy tej pięknej pary. To zdjęcia zostało złożone czterokrotnie. Nie są to jednak 4 różne zdjęcia, tylko jedno, które ustawiałam w różnych konfiguracjach z doświetleniem/niedoświetleniem/prześwietleniem w camera raw. Później nałożyłam zdjęcia na siebie i odsłaniałam kolejne części za pomocą maski. Dzięki temu mogłam stopniować natężenie światła i cieni. Efekt jest fantastyczny. Serdecznie polecam takie właśnie wykonywanie obróbki, jest ona czasochłonna, ale czego się nie robi dla klienta !

SERDECZNIE ZAPRASZAM NA MOJEGO FACEBOOKA – bądź na bieżąco z tutorialami i zdjęciami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.