FAQ –  czyli najczęściej zadawane pytania

Czy miejsce gdzie ma się odbyć sesja ślubna ma znaczenie?

Jestem mobilnym fotografem i w razie potrzeby dojadę do miejscowości, w której odbywa się ceremonia ślubna i wesele. Najczęściej moimi klientami są pary z Krosna, Jasła, Sanoka i okolic, ale robiłam także zdjęcia na ślubach w Krakowie, Rzeszowie czy w Katowicach. Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą, to nie ma problemu z odległościami 🙂

 Jak dokonać rezerwacji terminu?  Czy możliwe będzie osobiste spotkanie przed ślubem?


W przypadku, gdy zależy Państwu na wstępnej rezerwacji terminu jeszcze przed podpisaniem umowy, proszę o wiadomość e-mail, rezerwacja ważna będzie przez kilka dni, w zależności od ilości zapytań o dany termin.
W razie wielu zapytań o tę samą datę liczy się kolejność zapytań i zdecydowanie zamawiających.
Zapraszam do osobistego spotkania, podczas którego będziemy mieli okazję poznać się oraz omówić szczegóły współpracy. Podczas spotkania przedstawię przykładowe albumy i inne materiały z mojej oferty. Najczęściej takie spotkania trwają ok. 1 godziny. Zachęcam do zapisania ważnych pytań, jakie będą Państwo chcieli poruszyć podczas rozmowy.

Czy fotograf posiada licencję upoważniającą do wykonywania zdjęć podczas celebracji liturgicznych?


Tak, posiadam zaświadczenie o ukończonym kursie w zakresie fotografowania w trakcie uroczystości religijnych, wydane przez Archidiecezje Przemyską.

 Czy podpisują Państwo umowę?


Umowa jest ważną informacją i zabezpieczeniem dla obu stron, wykonania usługi. W trakcie spotkania omawiamy wszystkie szczegóły współpracy i podpisujemy umowę, w której zawarte są informacje takie jak:
– dane zleceniodawcy i wykonawcy,
– dane dotyczące miejsca wykonania zdjęć (termin, adresy),
– informacja o godzinach pracy fotografa,
– informacja o pakiecie (ilość zdjęć, albumów, fotoksiążęk, fotoalbumów),
– termin odbioru zdjęć,
– wysokość wynagrodzenia dla fotografa,
– szczegółowe warunki współpracy,

Po podpisaniu umowy i wpłaceniu zadatku macie Państwo gwarancję, że na Wasz termin nie zostanie przyjęte inne zlecenie.

Na jakim sprzęcie wykonywane są zdjęcia?


Korzystam z profesjonalnego aparatu pełnoklatkowego  marki Canon. Posługuje się obiektywami o stałym jasnym świetle f 2,8 dającymi zakres ogniskowej od 24 mm do 200 mm. W razie potrzeby korzystam z dwóch przenośnych lamp błyskowych z akumulatorem pozwalających na pracę w każdych warunkach oświetleniowych. Najczęściej zabieram je ze sobą na sesje plenerowej tak aby kontrolować ilość światła i pełną ekspozycję.

Jak długo trwa sesje plenerowa?


Sesja trwa tak od dwóch do czterech godzin plus ewentualne dojazdy. Wszystko zależy od Państwa dyspozycyjności. Ja z mojej strony mogę Państwu zapewnić świetną zabawę podczas wykonywania zdjęć.

Czy jest możliwość wykonania samej sesji ślubnej?


Są takie sytuacje gdzie Parze Młodej podobają się moje prace i mimo że dany termin mam już zajęty decydują się na wykonanie samej, bądź dodatkowej sesji ślubnej w inny dzień. Uzgadniamy wtedy wszystkie szczegóły indywidualnie.

Jak wygląda sesja plenerowa jeżeli pada deszcz?


Na pogodę nie mamy niestety wpływu. Jeżeli zależy Państwu na wykonaniu zdjęć na zewnątrz, najczęściej przekładamy termin sesji zdjęciowej. Zawsze jednak proponuję alternatywne rozwiązania, czyli wszystkie możliwe miejsca w których spokojnie “pod dachem” możemy wykonać zdjęcia.  Dysponuję przenośnymi lampami błyskowymi, dzięki którym oświetlenie nie stanowi dla mnie żadnego ograniczenia.

W jakim formacie otrzymują Państwo zdjęcia?


Zdjęcia wykonuję w surowym formacie RAW. Wszystkie pliki po zgraniu na komputer (i zabezpieczeniu kopią) poddawane są dokładnej selekcji,  które następnie poddaję starannej obróbce w profesjonalnym licencjonowanym programie Adobe Photoshop CS 6. Otrzymują Państwo zdjęcia w formacie jpeg.
Oddawany przeze mnie materiał jest w formie reportażu, ułożony w opowieść, starannie przygotowany do przekazania klientowi. Czas oczekiwania waha się od dwóch do pięciu tygodni od daty zrealizowania sesji plenerowej ślubnej.

 Jak długo przechowywane są zdjęcia z całego dnia ślubu?


Pełen materiał z Państwa ślubu przechowuje do roku czasu od daty odbycia się ceremonii ślubnej. W tym czasie mogą Państwo zakupić dodatkowe zdjęcia.

Czy zdjęcia z ceremonii ślubnej/pleneru zostaną gdziekolwiek opublikowane?


W umowie zawieranej przed wykonaniem zlecenia będzie zawarta bądź też nie informacja o możliwości publikacji zdjęć wykonanych w trakcie całego ślubu w celach marketingowych. Jeżeli nie wyrażą Państwo na to zgody, zdjęcia nie zostaną nigdzie zamieszczone. Jednocześnie Państwo zamieszczając zdjęcia na portalach społecznościowych lub stronach internetowych zobowiązani są do zamieszczenia informacji o autorze zdjęć (wystarczy podać adres mojej strony internetowej).

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zadzwoń!